Jak ušetřit nebo vydělat?

 

Jak levně jezdit vlakem?

Dobrý nápad je koupit si u Českých drah In-kartu, potom můžete jezdit o 25% levněji.

 

Jak levně nakupovat?

Pořiďte si kartu Lyoness, k dostání je třeba i u nás.

 

8 zbytečných žroutů peněz

1. BANKOVNÍ SLUŽBY

Nebojte se změnit banku. Nevýhodné bankovní služby si každým rokem vezmou z peněženek zbytečně i přes 2 tisíce korun. Při vhodném výběru banky může člověk získat stejné služby úplně zdarma. „Změnit banku dnes není žádný problém a na trhu už jsou k dispozici nabídky, kde vážně nezaplatíte ani korunu na poplatcích. A strach z krachu takto levné banky je dnes už zbytečný,“ dává tip k úsporám Dalibor Z. Chvátal z finančního serveru Měšec.cz.

2. SLOŽENKY

Platit složenkami už dneska není IN. Jednak to je nepohodlné, protože člověk musí běžet na poštu a navíc to stojí peníze. Zaplatit jednu složenku stojí 20 korun. Zaplatit složenky přes internetové bankovnictví nic nestojí a je to mnohem pohodlnější. Pokud někomu chodí domů měsíčně dvě složenky, tak jejich platbou přes internet ročně ušetří téměř 500 korun.

3. BENZIN

Pečlivým výběrem čerpací stanice se dá ušetřit při natankování plné nádrže i 150 korun. Pro člověka, který ujede ročně 6 tisíc kilometrů a jeho auto spotřebuje 7 litrů na sto kilometrů, to pak znamená roční úsporu 1260 korun.

4. DOVOLENÁ

Některé cestovní kanceláře nabízí nákupem přes internet slevy na dovolené v řádech stovek korun. Trpělivým čekáním na výhodné last momenty a slevové akce cestovních kanceláří se už dají ušetřit i tisíce.

5. JÍDLO

Při nákupu potravin nechte děti doma. Je statisticky prokázáno, že jejich škemrání zdražuje nákup až o čtvrtinu. Zároveň nechoďte nakupovat hladoví, podle vědců totiž nakoupíte spoustu věcí, na které máte aktuálně chuť, ale všechny je nesníte. Pozor také na slevy. Člověk má pak tendence koupit větší množství zlevněného jídla, které však nestihne sníst před spotřební lhůtou. Všímejte si, kolik zkaženého jídla vyhazujete a kolik stála jeho koupě.

6. OBLEČENÍ

I oblečení se vyplatí nakupovat na internetu. Jsou tam totiž mnohem příznivější ceny než v kamenných obchodech. Například značkové boty v internetovém obchodě www.nejlevnejsiboty.cz stojí až o 70 procent méně.

7. MOBILNÍ TELEFON

Posílání SMS z internetu je zdarma. Pokud někdo posílá měsíčně kolem stovky textových zpráv, může tímto způsobem ročně ušetřit i víc než tisíc korun.

8. ZLOZVYKY

Pokud kuřák denně vykouří pouze o dvě cigarety méně, tak za to ročně ušetří nezanedbatelnou částku. V případě, že za krabičku platí 60 korun, tak si nepatrným snížením vykouřených cigaret přilepší ročně o 2190 korun.