Úvod

 

Co je to Lašské společenství?


Občanské sdružení Lašské společenství je sdružení fyzických a právnických osob a bylo založeno v červenci roku 2002 s následujícími cíli: Rozvoj vzdělávání, vědy, pedagogiky, výzkumu, historie, informací, kultury, turistiky, sportu a ekologie. Tvorba aktivit spojených s rozvojem a potřebami Lašska a jeho okolím. Přispívat ke snížení nezaměstnanosti a jevů souvisejících s touto problematikou na Lašsku. Spolupracovat s organizacemi či jednotlivci se stejnými cíli, jako má sdružení. Prezentovat Lašsko republikově i mezinárodně. Společenství navazuje na činnost Nadace Svatoplukovy společnosti a Svatoplukova centra, které byly založeny v roce 1991 a 1992, a daly základ a tradici této činnosti ve všech výše uvedených oblastech.
Lašské společenství je zřizovatelem Lašské univerzity libovolného věku, která byla založena 14. listopadu 2002 jakožto následovník Svatoplukova centra. To za 11 let svojí činnosti uspořádalo přes 120 vzdělávacích, kulturních a zábavních akcí. Lašská univerzita libovolného věku je otevřená adaptivní soustava vzdělávacích a poznávacích aktivit podle potřeb Lašska se sídlem v Brušperku. Působí ve všech věkových kategoriích, mnoha oborech, na různých stupních úrovně, od spolupráce s mateřskými školkami přes základní, střední, vysokoškolské, povysokoškolské až ke vzdělávání třetího věku.    

Tak to bylo na počátku a podívejte se jak jsme to rozvinuli. Projděte celé stránky a případně zkritizujte nebo podpořte zasláním vzkazu na konecny@lassko.cz

Milan Konečný
radosta LS, o.s.