Otázky na radostu

 

Tak tady Vám bude radosta odpovídat na Vaše dotazy. Něco už bylo zveřejněno v Brušperském zpravodaji. Otázky a odpovědi budeme zveřejňovat i tady.

 

25. ledna 2010

Proč píšeš tak blbě do zpravodaje? Co píšeš do VRBY a co jsi napsal ve své publikaci „MAWISácké humoresky aneb Vším čím jsem byl byl jsem rád“ tomu rozumím, ale v tom brušperském zpravodaji to je zmatené.

Diky za tuto otázku. Potřeboval jsem ji dostat. Když už se to dostalo ke mně tak to asi bude hodně viditelné. Je těžké psát do zpravodaje. Jednak se zde dává malý prostor a jednak se do toho bez našeho vědomí zasahuje.
A tak se shazují kulturní aktivity, které zrovna nepořádá kulturní komise, tvorba pracovních míst a pomoc nezaměstnaným, falšují se informace. Prostě hrůza. Vedoucí zpravodaje je tzv. mluvčí Za Brušperk krásnější – no nevím jak si mám to budování Za Brušperk krásnější vysvětlit. Vypadá to tak, že když tady člověk chce něco tvořit tak se ho Za Brušperk krásnější snaží zlikvidovat. Navíc zveřejnování některých informací právě této strany jsou zavádějící, např. o dotacích, možnosti získaní dotací….a věcí okolo toho.

Členové redakční rady nejsou dostatečně vzdělaní a navíc nechápou. Šéfredaktorka nesplňuje základní podmínky na redaktora a navíc mi připadá velmi mladě, na 23 let… v tolika mne učila v třetí třídě…jako by se u jejího myšlení v té době zastavil čas….Holt ale jsme v roce 2010. Je pro mne vzor – jak se to nemá dělat – snažím se chápat mladší, nové metody a také si uvědomuji svůj věk a vzdělávám se.

Kdyby byl zpravodaj volnější a nebyl založen na propagaci jen některých a diskriminaci druhých, asi by články byly srozumitelnější.
Jaké řešení? Čtěte články na těchto stránkách. Dovíte se víc budeme dělat dvě varianty článku. To co dáme do redakční rady – bývá to osekané ať to projde a další rozšířenou variantu… Tak to je možné řešení…

 

22. prosince 2009

Ty myšlenky COTL, OSLS a KOF systému jsou jednoduché. Není to zbytečné? Vždyť si to může udělat každý sám!
Jistě, řadu aktivit si mohou lidé udělat sami. A také to dělají. Ale vždy tomu tak není. Ty myšlenky vyšly z praktické realizace. Zrealizovali jsme více 100 různých aktivit, spíše mnohem více, nechce se mi to počítat a právě tyto nás navedly na tyto typy otevřených systémů. Často se stalo, že za mnou někdo přišel, řekl mi ať zorganizuji akci a já to zorganizoval. Buď to zůstalo pod LS, o.s, anebo dotyčný pokračoval bez naší pomoci. Ale i tady platí pravidlo že dobří holubi se vracejí. Ne, tyto systémy budou určitě živé.

10. prosince 2009

Kdo je Tvůj vzor?
To není tak jednoduché říci. Je jich asi více. Řekl bych tři hlavní a několik vedlejších.

  1. Charlie Chaplin - spojení univerzálnosti s uměním
  2. Heinrich Schliemann (objevitel Tróje) - svým ekonomickým myšlením - pokud chtěl hledat Tróju, musel si na to vydělat.
  3. Svatopluk Fučík - můj učitel matematiky - svým klasifikačním myšlením

Čerpám také hodně z filosofie Dalea Carnegieho - jeho kniha "Jak se zbavit starostí" mi dala obrovskou sílu.
V poslední době taky David Allen a jeho knihy "Mít vše hotovo" a "Aby vše klapalo". Tyto knihy mě hodně motivují v Time managementu....Ale ještě to tak nedělám.

 

30. listopadu 2009

Proč se nejelo do Vídně?
Více důvodů – jednak chřipky – prasečí a standardní, také z důvodů gravidity a trochu konkurence. Samozřejmě ekonomika – místo prodělku jsme si koupili kvalitní fotoaparát.

 

29.listopadu 2009

Budete dělat nějakou akci k výročí 740 let města Brušperka?
Byli jsme aktivní při oslavách v září – měli jsme otevřený butik. Navíc oslavujeme Brušperk každou vteřinu našimi aktivitami. Zkvalitňujeme náš portál. Takže neni co řešit….máme tolik aktivit, že si můžete nějakou přiřadit k oslavám města Brušperka. Třeba tvorba a rozvoj COTL systému.

 

1. listopadu 2009

Co říkáš na problémy právnické fakulty v Plzni?
Dochází na má slova. Již v mé knize jsem psal jaký je rozdíl mezi vzděláním a vzdělaností. Na to, aby škola kvalitně dávala vzdělanost nemusí mít akreditaci s MŠMT ČR . Míra vzdělanosti není papír, nýbrž um. Na Lašské univerzitě by se nic takového nemohlo stát. Pravidla na získání titulu jsou taková, že musí být zveřejněné výsledky studenta na INTERNETu. Tedy, každý si je může prověřit. A v tom můžeme být konkurenční celému světu….
 

 

Pokud máte nějaké otázky na radostu, pište na konecny@lassko.cz